Acer notebook açılmıyor

Acer notebook açılmıyor
Acer notebook açılmıyor

Acer notebook açılmıyor sorunlarında çok genel bir tanımlama olduğu için birçok sebepten kaynaklanabilir.Fakat teknik servise cihazı getirmden önce ev ortamında kontrol edilecek bazı hususlar vardır.

  • Notebook adaptörü çalışıyor mu?

Acer notebook adaptörünüz üzerinde led ışık var ise yanıp yanmadığı kontrol edilmeli.Notebook adaptör ışığı yanmıyor ise çok büyük ihtimal ile adaptör arızası vardır.Adaptör değişikliği çözüm olacaktır.

  • Notebook adaptör soket girişi sağlam mı?

Adaptörünüzden notebooka giren uş kısmını hafifce sağa-sola yukarı-aşağı hareket ettirerek notebook soket girişinde bir deformasyon yada kırılma olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.Eğer ki adaptör ucunu belli bir konumda tutarak cihaz voltaj alıyor ise vakit kaybetmeden ve o şekilde cihazı kullanmadan teknik servis desteği almalısınız.Notebook enerji giriş noktası olduğu için geri dönülmez hasarlara neden olabilir bu durum.

  • Notebook bataryası sağlam mı?

Notebook pilini çıkararak adaptör ile kullanmayı deneyebilirsiniz.Kullanım ömrünü tamamlayan bazı notebook bataryaları devre koruma durumuna geçerek cihaz voltaj dengesizliğine neden olabilir.O nedenle notebook bataryası olmadan denemenizde fayda vardır.

Yukarıda ki durumları kontrol ettiniz yada denediniz ve notebook halen açılmıyor ise teknik servis personellerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.İlgili Acer notebook Ücretsiz Arıza Tespiti yapılarak tarafınıza durumu ile ilgili bilgi verilecektir.

Acer İzmir Notebook Teknik Servisi 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070

Konuşmay Başlat
1
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button