Acer Mavi Ekran Hatası Nasıl Çözülür

Acer Mavi Ekran Hatası Nasıl Çözülür

Orijinal Windows işletim sistemi kullanmalısınız.

Acer mavi ekran hatası çözümü
Acer mavi ekran hatası çözümü

Bilgisayarınızda kullandığınız işletim sistemi orjinal olarak lisanslı kurulmuş olmalı.Windows işletim sistemleri her geçen gün yazılımsal anlamda güncelleştirmeler yayınlayarak, sistemin daha sorunsuz çalışması için yenilikler yayınlar.Orjinal olmayan işletim sistemleri bu güncellemeleri alamaz, donanım ve yazılım uyuşmazlıkları mavi ekran hatalarının başlıca sebebidir.

Güncel sürücüler kullanın.

Notebook yada pc işletim sisteminizde bulunan donanımların sürücüleri güncel olmalı.Donanım uyuşmazlıkları ve eski sürümler notebook mavi ekran hatası almanıza neden olabilir.

Sıcaklık değerlerini kontrol edin.

Notebook bakım işlemlerinizi aksatmadan garanti süresi dolduktan sonra yılda bir kez mutlak yaptırmalısınız.Özellikle termal macun değişimleri ve havalandırma kanallarının temizlenmesi bu bakım işlemlerinin başında gelmelidir.Yüksek ısılarda çalışan laptop lar anakart lehim yapılarının deforme olmasına neden olur ve ilerleyen dönemlerde geri dönüşü olmayan arızalara neden olur.

BIOS güncellemesi yapın.

Acer notebook bios güncellemeleri, Acer notebookların daha sorunsuz çalışması için, yazılımsal yenilikler ile birlikte kendini günceller ve sizde Acer laptop larınızda bu yeni bios sürümlerini kullanmalısınız.Fakat Acer bios update işlemleri çok dikkat edilmesi gereken bir işlem olup, servis desteği ile bu işlemin yapılması daha doğru olacaktır.

Disklerinizin sağlığını kontrol edin.

Acer notebook içerisinde bulunan hdd yada ssd lerin sağlıklı çalıştığını ve bad sector olmadığını kontrol etmelisiniz. Acer sürücü okuma yada yazma hataları  Acer Mavi Ekran Hatası almanıza neden olur.

Acer servis izmir hizmetlerimizden bazıları;

Acer notebook format işlemi
* Acer notebook orjinal windows işletim sisteminin kurulumu ve güncellenmesi
* Sürücülerin (notebook driver) kurulumlerı ve güncellemeleri
* Yardımcı programların yüklenmesi ve güncellemeleri

İzmir acer laptop servisi
İzmir acer laptop servisi

Acer Teknik Servis İzmir Acer notebook bakım işlemi
* Termal macun değişimleri
* Anakart solisyon ile temizlikleri
* Kısa devre kontrolleri ve temizlikleri
* Notebook menteşe bakımları
* Notebook soğutma sistemi temizlikleri
* Notebook iç kasa temizlikleri
* Notebook dış kasa temizlikleri
* Notebook klavye temizliği

notebook yazılımsal sorunların giderilmesi
İnternet bağlantı sorunlarının giderilmesi
notebook performans sorunları
şarj soket girişi onarımları
Acer Windows 11 kurulumu
notebook ekran değişimleri
hard disk değişimleri ve onarımları
laptop ram ilavesi yada onarımı
batarya satışı
adaptör satışı
notebook klavye değişşim yada onarımları
notebook kasa onarımları
notebook bakım işlemleri
Acer fan temizliği
notebook kasa onarımları
notebook fan temizliği
Acer donma sorunları çözümleri
Acer format atmak
termal macun değişimleri…

Acer servis izmir teknik servisi olarak işleyiş prensipleri ve uygulamaları;

 • Müşterimiz bizimle ön telefon görüşmesi yapar yada whatsupp üzerinden yazı yolu ile teknik servis personelimiz ile irtibata geçer.Bu bilgilendirme sonrasında, bazı durumlarda cihazın teknik servise gelmesine gerek olmadığı bilgisi ile telefon ile yönlendirme yaparak sorunu çözüme ulaştırabiliriz.
  Telefon görüşmesinde size sorulan sorulara ne kadar detaylı cevap alabilirsek o kadar net olarak bilgilendirme imkanımız olur.
 • Telefon görüşmesinde bazı durumlarda, arızası olan ilgili notebook modeli için yedek parça desteği olmaya bilir.Üretim tarihi çok eski cihazlar bu tip notebooklar olabilir.Teknik servis personelimiz görüşme esnasında sizden notebook model bilgisini isteyecektir.Bu bilgi ile servis desteği konusu netlik kazanacaktır.
 • Teknik servisimize teslim etmeniz gereken notebook, tarafınızda bize ulaştırılma esnasında, şikayetleriniz teslim alma aşamasında ön bilgilendirme ile teslim alınacaktır.
 • Sonrasında Acer notebook ücretsiz arıza tespit süreci tarafımızdan başlatılacaktır.
 • Arıza tespitinin sonuçlanmasının ardından, notebook sahibi müşterimiz ile telefon irtibatı kurulacaktır.
 • Telefon irtibatında; notebook arızası, onarım süresi, ücreti ve verilecek garanti süresi size net olarak belirtilecektir.
 • Onay vermeniz durumda onraım işlemleri başlatılacak, onarım onayı vermemeniz durumunda hiçbir ücret alınmadan tarafınıza geri iade edilmek üzere cihaz hazırlanacaktır.
 • Onay alınan notebooklar, arıza onarımları tamamlandıktan sonra test edilerek, tamir süresi tamamlanacaktır.
 • Tamamlanan işlemlerin ardından yine telefon irtibatı kurularak müşterimiz bilgilendirilecek ve teslim süresi başlayacaktır.
 • Tarafınızdan notebook teslim alınmaya gelindiğinde karşılıklı fiziki kontrolleri yapılarak, notebook teslim edilecektir.Bu teslimatın ardından garanti süreci başlayacaktır.

Yukarıda belirtilen durumlar dışında elektronik parçalardan oluşan sistemlerin onarım hizmetlerini sunduğumuz için farklı durumlar söz konusu olabilir.Fakat bu tip her durumda müşterimiz bilgilendirilecek ve onay alınmadan hiçbir işlem yapılmayacaktır.

İrtibat : 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070
Acer Servis İzmir EDK Bilgisayar kuruluşudur. Yapılan tüm işlemler ACER özel servis garanti kapsamı altına alınır.

Konuşmayı başlat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button