Acer mavi akran hatası

izmir acer bilgisayar servisi
izmir acer bilgisayar servisi

Acer Mavi Ekran Hatası olarak tabir edilen arızalar bir çok sebepten kaynaklanıyor olabilir.En yaygın olarak yaşanılan problemlerdendir.Sıklıkla notebook driver (sürücü) yazılımsal sorunlarda karşılaşılır.Notebook işletim sisteminin incelenmesi yada sistem üzerine kurulu sürücülere ait yazılımların incelenmesi gereklidir.

Bazı durumlarda donanım kaynaklı sorunlarda Acer mavi ekran hatasına sebep olabilmektedir.Kullanıcıların yaygın olarak çözüm için ev ortamında deneyebileceği onraım yolu cihaz yedeklendirkten sonra tekrar sistem kurulumu (format atmak) tır.

Acer format atma işlemi, notebook hard diski içerisinde ki tüm verinin sıfrılanarak tüm işletim sistemi mimarisinin tekrar kurulmasıdır.Bu işlem kimi zaman sorunu çözebilmektedir.Fakat kimi zaman notebook donanımı kaynaklı olan arıza durumlarında sorunu çözmez.

Acer Mavi Ekran Hatası başlıca çözüm yolları;

 • Windows mavi ekran hatası içeriğinde bulunan arıza kod numarasını internet ortamında araştırmak
 • Notebook sürücü driverlarının kontrolünü sağlamak.(Aygıt yöneticisi ekranından)
 • Notebook güvenli modda açılarak sistem yazılım kontrolünün sağlanması
 • Acer notebook windoes işletim sisteminin tekrar kurulumunun yapılması

yukarıda ki çözüm yolları ancak ev ortamında denenebilecek yollardır.Bu kontroller başarılı olmadıysa teknik servis desteği almanız gerekir.Mavi ekran hatası ile sistemin tekrar baştan başlaması yada notebook açma tuşuna basılı tutarak notebooku kapatmak hard diskten ani voltaj ceçkilmesine neden olacağı için zarar verir.Bu tip durumlarında tekrarlanması bilgi laybına neden olabilir.

Acer İzmir Laptop Teknik Servisi 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070

Acer laptop teknik servis hizmetlerimizden bazıları;

Acer mavi ekran hatası

Acer mavi ekran hatasınotebook yazılımsal sorunların giderilmesi
İnternet bağlantı sorunlarının giderilmesi
notebook performans sorunları
şarj soket girişi onarımları
notebook ekran değişimleri
hard disk değişimleri ve onarımları
laptop ram ilavesi yada onarımı
batarya satışı
adaptör satışı
notebook klavye değişşim yada onarımları
notebook kasa onarımları
notebook bakım işlemleri
asus fan temizliği
notebook kasa onarımları
notebook fan temizliği
asus donma sorunları çözümleri
asus format atmak
termal macun değişimleri…

Acer Servis İşleyişi

Acer servis izmir teknik servisi olarak işleyiş prensipleri ve uygulamaları;

 • Müşterimiz bizimle ön telefon görüşmesi yapar yada whatsupp üzerinden yazı yolu ile teknik servis personelimiz ile irtibata geçer.Bu bilgilendirme sonrasında, bazı durumlarda cihazın teknik servise gelmesine gerek olmadığı bilgisi ile telefon ile yönlendirme yaparak sorunu çözüme ulaştırabiliriz.
  Telefon görüşmesinde size sorulan sorulara ne kadar detaylı cevap alabilirsek o kadar net olarak bilgilendirme imkanımız olur.
 • Telefon görüşmesinde bazı durumlarda, arızası olan ilgili notebook modeli için yedek parça desteği olmaya bilir.Üretim tarihi çok eski cihazlar bu tip notebooklar olabilir.Teknik servis personelimiz görüşme esnasında sizden notebook model bilgisini isteyecektir.Bu bilgi ile servis desteği konusu netlik kazanacaktır.
 • Teknik servisimize teslim etmeniz gereken notebook, tarafınızda bize ulaştırılma esnasında, şikayetleriniz teslim alma aşamasında ön bilgilendirme ile teslim alınacaktır.
 • Sonrasında Acer notebook ücretsiz arıza tespit süreci tarafımızdan başlatılacaktır.
 • Arıza tespitinin sonuçlanmasının ardından, notebook sahibi müşterimiz ile telefon irtibatı kurulacaktır.
 • Telefon irtibatında; notebook arızası, onarım süresi, ücreti ve verilecek garanti süresi size net olarak belirtilecektir.
 • Onay vermeniz durumda onraım işlemleri başlatılacak, onarım onayı vermemeniz durumunda hiçbir ücret alınmadan tarafınıza geri iade edilmek üzere cihaz hazırlanacaktır.
 • Onay alınan notebooklar, arıza onarımları tamamlandıktan sonra test edilerek, tamir süresi tamamlanacaktır.
 • Tamamlanan işlemlerin ardından yine telefon irtibatı kurularak müşterimiz bilgilendirilecek ve teslim süresi başlayacaktır.
 • Tarafınızdan notebook teslim alınmaya gelindiğinde karşılıklı fiziki kontrolleri yapılarak, notebook teslim edilecektir.Bu teslimatın ardından garanti süreci başlayacaktır.

Yukarıda belirtilen durumlar dışında elektronik parçalardan oluşan sistemlerin onarım hizmetlerini sunduğumuz için farklı durumlar söz konusu olabilir.Fakat bu tip her durumda müşterimiz bilgilendirilecek ve onay alınmadan hiçbir işlem yapılmayacaktır.

İrtibat : 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070
Acer Servis İzmir EDK Bilgisayar kuruluşudur. Yapılan tüm işlemler ACER özel servis garanti kapsamı altına alınır.

Konuşmayı başlat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button