Acer Laptop Açılmıyor Sorunu Çözümü

Acer Laptop Açılmıyor Sorunu Çözümü

Acer Laptop Açılmıyor Sorunu Çözümü – Acer laptop yada geneş laptop markalarında açılmama sorunu birçok sorun nedeniyle yaşanabilmektedir.Acer laptop genel modelleri özelinde ise farklı bir sorun nedeni ile laptop açımlamazlık yapmaz.Tüm notebook modelleri için geçerlidir.

Acer Laptop Açılmıyor durumunda kontrol edilmesi gerekenler;

Acer Laptop Açılmıyor Sorunu Çözümü
Acer Laptop Açılmıyor Sorunu Çözümü

Acer Laptop elektrik sorunu nedeni ile açılmaması (Acer Laptop Adaptör Sorunu)

En sık karşılaşılan notebook açılmamasına neden olan durumdur.Laptop için kullanılan adaptörde yaşanılan arıza nedeni ile voltaj bilgisayara iletilemez ve laptop açılmaz.
İlk başta kontrol edilmesi gereken ekipmandır laptop adaptörleri.Var ise adaptörün üzerinde bulunana led ışığın yanıyor olması yada Acer notebook a bağlandığında notebook üzerindeki batarya şarj ışığının yanması, çalışırlığı hakkında ön fikir verebilir.

Acer Laptop Adapatör Giriş Soket Arızası

Laptop a bağlanan Acer adaptörün giriş kısmında yada laptop giriş soket kısmında oluşan kırılma, kopma yada deformasyon nedeni ile laptop soket temassızlığı olabilir. Notebbok adaptör giriş soketine takıldıktan sonra yavaş hareketlerle farklı yönlere hareket ettirilmesi, Acer adaptör girişi, yada laptop soket kısmında ki arıza hakkında ön fikir verebilir.

Acer Laptop Anakart Arızası

Acer laptop anakart arızası nedeni ile laptop anakart üzerinde bulunan entegrelerde yada voltaj dağıtımı yada iletimini sağlayan yapılarda hasar oluşması. Bu tip bir Acer anakart arızasında, laptop anakart onarım yada değişim gibi çözüm yolları ile sonuca varılabilir.

Acer izmir bilgisayar servisi
Acer izmir bilgisayar servisi

Acer Laptop Pil Arızası

Acer laptoplarda ve genel marka laptoplarda pil arızaları laptop ların açılmamasına neden olabilir.Laptop pil statik birikmesi yada elektronik devre arızaları voltaj geçişini engeller ve laptopların açılmamasına neden olablir.
Bu tip Acer batarya arızası nedeni ile açılmama durumunda, eğer notebook pili kasadan çıkarılabilir bir model ise çıkarılarak daha sonrasında adaptör bağlantısı yapıldıktan sonra laptop açılmasını denemek olası Acer laptop açılmama konusunda arıza tespitine yardımcı olur.
Eğer ki notebook kasasına gömülü yapıda bir Acer laptop modeli ise servis desteği almalısınız.Ev ortamında yapılacak müdahaleler dönüşü olmayan arızalara sebebiyet verebilmektedir.

Acer laptop açılmıyor durumu ile karşılaşan kullanıcılar, laptop u servise getirmeden önce teknik servis personelimizden telefon desteği alarak, ev yada iş yeri ortamında yapılabilecekler konusunda ücretsiz destek alabilecektir. 0 232 441 5258 yada 0 507 540 7070 numaralı telefon hatları üzerinden irtibat kurabilirsiniz.

Acer servis izmir teknik servisi olarak işleyiş prensipleri ve uygulamaları;

 • Müşterimiz bizimle ön telefon görüşmesi yapar yada whatsupp üzerinden yazı yolu ile teknik servis personelimiz ile irtibata geçer.Bu bilgilendirme sonrasında, bazı durumlarda cihazın teknik servise gelmesine gerek olmadığı bilgisi ile telefon ile yönlendirme yaparak sorunu çözüme ulaştırabiliriz.
  Telefon görüşmesinde size sorulan sorulara ne kadar detaylı cevap alabilirsek o kadar net olarak bilgilendirme imkanımız olur.
 • Telefon görüşmesinde bazı durumlarda, arızası olan ilgili notebook modeli için yedek parça desteği olmaya bilir.Üretim tarihi çok eski cihazlar bu tip notebooklar olabilir.Teknik servis personelimiz görüşme esnasında sizden notebook model bilgisini isteyecektir.Bu bilgi ile servis desteği konusu netlik kazanacaktır.
 • Teknik servisimize teslim etmeniz gereken notebook, tarafınızda bize ulaştırılma esnasında, şikayetleriniz teslim alma aşamasında ön bilgilendirme ile teslim alınacaktır.
 • Sonrasında Acer notebook ücretsiz arıza tespit süreci tarafımızdan başlatılacaktır.
 • Arıza tespitinin sonuçlanmasının ardından, notebook sahibi müşterimiz ile telefon irtibatı kurulacaktır.
 • Telefon irtibatında; notebook arızası, onarım süresi, ücreti ve verilecek garanti süresi size net olarak belirtilecektir.
 • Onay vermeniz durumda onraım işlemleri başlatılacak, onarım onayı vermemeniz durumunda hiçbir ücret alınmadan tarafınıza geri iade edilmek üzere cihaz hazırlanacaktır.
 • Onay alınan notebooklar, arıza onarımları tamamlandıktan sonra test edilerek, tamir süresi tamamlanacaktır.
 • Tamamlanan işlemlerin ardından yine telefon irtibatı kurularak müşterimiz bilgilendirilecek ve teslim süresi başlayacaktır.
 • Tarafınızdan notebook teslim alınmaya gelindiğinde karşılıklı fiziki kontrolleri yapılarak, notebook teslim edilecektir.Bu teslimatın ardından garanti süreci başlayacaktır.

Yukarıda belirtilen durumlar dışında elektronik parçalardan oluşan sistemlerin onarım hizmetlerini sunduğumuz için farklı durumlar söz konusu olabilir.Fakat bu tip her durumda müşterimiz bilgilendirilecek ve onay alınmadan hiçbir işlem yapılmayacaktır.

İrtibat : 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070
Acer Servis İzmir EDK Bilgisayar kuruluşudur. Yapılan tüm işlemler ACER özel servis garanti kapsamı altına alınır.

Konuşmayı başlat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button